Słońca!

Posted by on 28 Cze 2016 in Blog, Gastronomia, Styl życia | 10 komentarzy

Słońca!

Zapowiadali w Wielkiej Brytanii lato stulecia. Nie bardzo wiem na czym miałoby polegać, ale chyba nie na deszczu dzień w dzień i temperaturze do 20 stopni. Sezon na truskawki w pełni, a słońca jak na lekarstwo. Lekarstwa to będą mi niedługo potrzebne, jak zaraz-natychmiast nie odpocznę i się nie poopalam, nie pochodzę w słońcu, nie poplażuję. Ja chcę do słońca! Odmieniam to słońce przez wszystkie przypadki, zaklinam i wypatruję. A tu nic. Ale dostanę je, nawet jeżeli będę je musiała łykać w tabletkach.

Już za momencik mój pierwszy w tym roku urlop. W Polsce. A w Polsce podobno jest ciepło i jest słońce. Tak przynajmniej mówi moja przyjaciółka, w domu której się zatrzymam. Lecę więc na skrzydłach, co prawda nie własnych, a samolotowych. Ląduję, przesiadam się na pociąg, potem w drugi. Wysiadam gdzieś w Polsce, a tam co? Deszcz. Deszcz!! Przyjaciółka odbiera nas z dworca i zapewnia, że tylko dzisiaj tak pada, przez przynajmniej ostatnie dwa tygodnie było ciepło i słonecznie. Ten deszcz pada po to, bym za dużego szoku klimatycznego nie przeżyła?

Na szczęście dla mnie na drugi dzień już jest słonecznie. Wyruszam w miasto pozałatwiać to i owo, zrobić zakupy i przyjrzeć się starym kątom. Ciągnie mnie na poranną kawę w rozkładanych właśnie, ładnych i prawie bezludnych jeszcze kawiarnianych ogródkach. Dobrze posiedzieć, powspominać. Przez chwilę, nie za długo. Rozpamiętywanie mnie boli i dołuje. Lepiej popatrzeć w przyszłość.

20160621_095712

 

20160621_095747

Spotykam kilka znajomych z widzenia osób. Na słowa o dawnym mnie niewidzeniu, niezmiennie odpowiadam, że od wielu lat tu już nie mieszkam. Kiedy mówię, gdzie obecnie żyję, zawsze pada to samo pytanie: Czy nie tęsknię?

Otóż nie, nie tęsknię za miejscem. Jeżeli już, to za ludźmi.

Za niektórymi ludźmi.

 • Dobrze jest 😀 Dzięki za kolejny już wpis ^^

 • Za ludźmi się tęskni, miejsca wszędzie można znaleźć dobre i piękne. 🙂

  • Dobrych i pięknych ludzi też niby można znaleźć wszędzie, ale tych przegadanych nocy, podobnego widzenia świata i emocji towarzyszących spotkaniom nic nie zastąpi.

 • p.s. a słońca jest aż nadto, dopiero po przedwczorajszej ulewie zaczyna być czym oddychać. Było po 34 stopnie w cieniu za dnia, nawet dla mnie to zbyt wiele!

 • Dobra puenta. pozdrawiam z gorącego Bielska

 • Alis

  jeśli już to za ludżmi… nie zaprzeczę— zaskoczona byłam, ….ale pozytywnie

  powodzenia, z sympatią trzymam kciuki :0 A.