Dykteryjka 14

Posted by on 29 Wrz 2016 in Blog, Dykteryjki | 4 komentarze

Dykteryjka 14

20160912_142928

Mam czasami taki moment w życiu, w którym przestają mi się wydzielać w mózgu endorfiny. Czasami ten moment trwa jeden dzień, czasem trzy. Taka przypadłość organizmu. Nic złego nie musi się wcale wydarzyć. Po prostu nagle widzę świat w czarnych kolorach niezależnie od pogody, wszyscy ludzie chcą mnie (w moim mniemaniu oczywiście) skrzywdzić, życie ogólnie staje się do dupy a ja zaczynam szukać kąta, w którym mogłabym się położyć i zdechnąć. Jestem zła, rozdrażniona, nieznośna i słowami tnę jak maczetą. Bolą mnie końcówki włosów i powietrze wokół twarzy. Staram się z całych pozostałych resztek życiowych sił jak najmniej odzywać się do ludzi oraz nie podejmować w tym czasie żadnych decyzji, bo będą irracjonalne. Na poziomie rozumu wiem, że to za chwilę przejdzie, na poziomie emocjonalnym jestem w tym czasie ciężko chora.

Właśnie przeżyłam kilka takich dni. Dzisiaj już jest ok. Krzątam się po mieszkaniu, RR poszedł na zakupy. Wrócił i rozpakowuje je mówiąc, co kupił.
– O! Tutaj masz winogronka – przecież lubisz, prawda? A tutaj stawiam ci soczki do pracy – takie jakie lubisz – gęste. A brązowego cukru masz kilka rodzajów. Który mam przesypać najpierw do puszki? Pomidorów na razie nie myję, przełożę tylko do misy. O! Zobacz jakie fajne czekoladki. Itd., itp…

– Nie mogłeś być taki miły wczoraj, jak umierałam? Może by mi się szybciej poprawiło!
– A nie, nie… Wczoraj to ja musiałem uciekać do kina.

 • Alicja

  Trafiłam tutaj przez przypadek (spodobał mi się twój komentarz na innym blogu, pod tekstem o piciu i procesie twórczym). Czytam ten wpis i czuję się jakbyś zwerbalizowała ten stan w który sama czasem wpadam i to lepiej niż sama kiedykolwiek zdołałabym to wyrazić.

  • Róża Wigeland

   Coś mi świta ten komentarz, ale nie pamiętam już na którym blogu, chyba u Malwiny P. albo u FabJulus.
   Witaj w klubie nadwrażliwców 🙂

 • Małgorzata Mirkiewicz

  Wszystko szare, bure i do d.. , nic nie ma sensu, życie nie ma sensu …
  Skąd ja to znam ?? I wcale nie musi być jesień lub zima , nie musi padać i wiać za oknem …

  • Róża Wigeland

   Nie musi… Ja mam czasem ochotę wyłączyć słońce!